ZIOŁA - Ziołolecznictwo

ZIOŁA - Ziołolecznictwo

Pierwsze wiadomości o ziołolecznictwie znajdują się w dokumentach historycznych Babilonii i Asyrii z okresu ok. 2000 lat p.n.e. Wśród roślin leczniczych wymieniano już wówczas: rumianek, lulek, szafran, piołun, lukrecję , babkę lancetowatą, nagietek, koper włoski i wiele innych, które do dziś mają dla nas ogromne znaczenie w fitoterapii.

Zwolennicy ziołolecznictwa związanego z medycyną alternatywną twierdzą, że medycyna konwencjonalna jest bardziej efektywna w sytuacjach zagrożenia, gdy czas odgrywa bardzo ważną rolę. Natomiast odpowiednie i konsekwentne leczenie ziołami może pomóc pacjentowi zatrzymać rozwój przewlekłej choroby, wesprzeć system immunologiczny. Ich zdaniem, celem terapii ziołami jest przede wszystkim profilaktyka. Mamy w Polsce wiele znanych nazwisk związanych z tematem ziół i ich prozdrowotnym działaniem, m.in. Czesław Klimuszko, Grzegorz Sroka, Aleksander Ożarowski, Stefania Korżawska, Henryk Różański, Jerzy Zięba i wielu innych.

Już Hipokrates powiedział: "Jeżeli w przyrodzie istnieje choroba, to i w przyrodzie istnieje na nią lek...", i tak, poprzez wielowiekowe doświadczenia, naturalna medycyna wykorzystuje do leczenia chorób drogocenne właściwości ziół, roślin leczniczych i owoców. Tworzy z nich starannie dobrane formuły, według ich indywidualnych właściwości energetycznych i leczniczych, które mają za zadanie efektywnie oddziaływać na przyczynę choroby, nie tylko jej objawy oraz na dotknięte przez nią narządy i organy.

Tak stworzone receptury sprawiają, że organizm ludzki przyswaja je łatwo i w naturalny sposób, a ich działanie nie powoduje skutków ubocznych, nie uzależnia i jest w pełni bezpieczne dla ludzkiego organizmu.

Zapraszamy Państwa do naszego sklepu, gdzie znajdziecie naturalne panaceum na Wasze dolegliwości.

Agnieszka Karaś

mgr Biologii Uniwersytetu Gdańskiego

specjalizacja - parazytolog